Podatki kažejo , da se vse več kandidatov odloča za zasebne visoke šole. Tudi pri nas.
Dr. Lidija Weis, svetovalka na Visoki šoli za poslovne vede B2, razlog vidi predvsem v posluhu za potrebe odraslih v izobraževanju.
Individualne konzultacije, e-gradiva in praksa
Ne gre samo za aktualnost vsebin. Zasebne šole se zavedajo, da čas visoko razvitih informacijsko-komunikacijskih tehnologij omogoča izobraževanje kadarkoli in od kjerkoli.
sistem na Visoki šoli za poslovne vede B2 opisuje dr. Lidija Weis, in nadaljuje:
Nevromarketing , področje prihodnosti
Visoka šola za poslovne vede B2 ponuja številne programe, največ zanimanja pa je za visokošolska programa prve stopnje Tržno komuniciranje in odnosi z javnostmi ter Poslovna informatika. Iz leta v leto se povečuje tudi interes na magistrskem programu Management in informatika.
je prepričana dr. Lidija Weis.
Komunikacija poteka 24/7
Izjemno pomembno področje je komunikacija med predavatelji in študenti. V javnih šolah pogosto šepa, priti do konzultacij izven govorilnih ur pa je včasih »misija nemogoče«. Kaj pa pri zasebnikih? Dr. Lidija Weis pojasnjuje:
Mini intervju: Janja Božič Marolt, predavateljica na B2
Kako je biti predavatelj »iz prakse«, smo povprašali Janjo Božič Marolt, direktorico Inštituta za raziskovanje trga in medijev Mediana in predstavnico ESOMAR. Na uspešno samostojno poslovno pot je stopila pred več kot dvema desetletjema.
Zakaj je pomembno, da študenti dobijo izkušnjo delovanja na trgu iz “prve roke” – torej od predavatelja, ki sam deluje na trgu?
Kaj s takim sodelovanjem pridobi predavatelj in kaj – glede na vaše praktične izkušnje, študent?
Katerih praktičnih znanj študentom primanjkuje?
Več o študiju na B2 boste našli na njihovi spletni strani