Email marketing v številkah
Kadar je elektronski pošti dodan video prispevek, ga odpre kar 3x več naslovnikov kot sicer.
V primerjavi s stikom na Facebooku elektronska pošta oziroma e-mail zagotavlja kar dvakrat več tistih, ki so se pripravljeni naročiti na brezplačne novičnike (newsletter).
Skoraj vsi, vsaj velika večina profesionalnih uporabnikov za poslovno komunikacijo, najraje uporabljajo elektronsko pošto.
Dva najbolj učinkovita načina komuniciranja po elektronski pošti sta:
- predhodna segmentacija ciljne skupine v podskupine s prilagojenim sporočilom,
in
- personalizacija sporočil, torej osebno naslavljanje sporočil.
Vemo, kako hitro lahko kliknemo »delete«, zato je zelo pomemben podatek, da dobra polovica z elektronsko pošto »napadenih« potrošnikov sporočilo odpre, če je naslovljeno osebno nanj, oz. je personalizirano.
Potrošniki postajajo previdni in znajo bolje uporabiti svoj čas, ne da bi ga zapravljali za reklamno-prodajna sporočila; vsekakor jih skoraj polovica raje dobiva elektronsko pošto v vsebini, ki je manj promocijske narave in bolj informativne.
Video-marketing v številkah
Publika pomembno pogosteje gleda video prispevke, ki so del marketinškega miksa (ali celo samostojna orodja), na YouTubu kot na Facebooku.
Pol več je moških, ki menda 5x dnevno gledajo video prispevke na YouTube, kot žensk; kar ¾ milenijcev dnevno gleda video vsebine.
Video in vsebinski marketing sta se v zadnjem letu povečala za polovico; preko 80% oglaševalcev uporablja video vsebine.
Več kot polovica ljudi gleda video prispevke zvečer, manj popoldan in najmanj zjutraj.
2/3 gledalcev video-marketinških vsebin se odloča za online nakup; prav toliko pa je tistih tržnikov, ki po (z znamko obarvanem) videu takoj obiščejo spletno stran oglaševalca.
Skoraj ¾ potrošnikov raje gleda video-vsebine, kot da bere o produktu ali storitvi. Še nekaj več pa je tistih, ki bi radi videli več video prispevkov posameznih blagovnih znamk.
Skoraj četrtina gledalcev prekinja gledanje videa preko telefona, če ga je potrebno položiti horizontalno. Sicer pa, če imajo negativno izkušnjo na mobilni napravi, malodane polovica ne bo nikoli več gledala tega prispevka.
Tržniki pa priznavajo, da video prispevki povečajo čas, ki ga obiskovalci preživijo na spletni strani. Skoraj vsi tržniki menijo, da video vsebine zelo pomagajo potrošnikom, da bolje razumejo njihov produkt.
Uredništvo Podjetnik.net